Bir Koli Mutluluk

Muhtaçlara yardım eden erkeklere, kadınlara ve Allah’a (O’nun muhtaç kullarına) güzel bir ödünç verenlere bu fazlasıyla ödenecektir.

Hadîd Suresi, 18

İslam dini, temelinde Ensar ve Muhacir arasında tesis edilmiş kardeşliğin ve yardımlaşmanın bulunduğu bir dindir. Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem)’in hayatı boyunca ashabına öğrettiği güzel ahlak kaidelerinden biri de Müslümanların ihtiyaçlarını gidermeye gayret etmektir.

Yaşamış olduğumuz çağ zenginler ve fakirler arasındaki uçurumun derinleştiği, zenginlerin fakirleri görmediği, duymadığı, işitmediği bir çağdır. Yüksek hayat şartlarına sahip olan kimseler, aynı şehirde yaşadıkları insanların temel gıda maddelerine bile muhtaç olduklarını bilememektedirler. Aynı zamanda insanların duygularını sömürerek dolandırıcılık yapan kimselerin her geçen gün farklı usullerle insanların karşılarına çıkmaları, gerçek ihtiyaç sahibi kimselerin göz ardı edilmesine sebep olmaktadır.

Âlem-i İslam İlim ve Hizmet Derneği olarak bizzat bize başvuran ya da etrafımızdaki insanların delaletiyle bulmuş olduğumuz ihtiyaç sahibi aileleri evlerine yaptığımız ziyaretlerle tespit ediyor ve sizlerden gelen yardımları düzenli olarak kendilerine ulaştırıyoruz. 2018 yılından bu güne yüzlerce gıda kolisi, ayni ve nakdi yardımlarla muhtaç kimselere kol kanat germeye gayret ediyoruz.

Siz de ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak üzere yardımda bulunabilirsiniz. 1 erzak kolisi bedeli 250 TL’dir.

Bir cevap yazın