BİZDEN HABERLER

Nisan 17

Hizmetlerimize Ortak Olun | Ramazan – 2021

Hizmetlerimizin devamı için hayır ayı olan Ramazan-ı Şerif'te yardımlarınızı bekliyor; sizleri de hizmetlerimize ortak olmaya davet ediyoruz.

Tamamını Oku
Nisan 10

İhtiyaç Sahibi Ailelerle Aranızda Köprü Oluyoruz

Bu mübarek ayda, ulaşabildiğimiz hiçbir Müslümanın sofrasında eksiği kalmaması için siz de yardımlarınıza bizi aracı kılabilirsiniz.

Tamamını Oku
Mart 24

Mescit İnşaatımız Devam Ediyor

Pandemi sürecinde su baskını sebebiyle tahliye etmek zorunda kaldığımız mescidimizi desteklerinizle yeniden ihya ediyoruz.

Tamamını Oku
Mart 18

Muhtasaru’l-Buhârî Bastırıyoruz

Hadis hafızlığı yapan talebelerimiz için özel olarak, ravi sırasına göre cüz sistemiyle hazırlamış olduğumuz kitabımızı bastırıyoruz.

Tamamını Oku
Mart 10

Miraç Kandili – 2021

Ruhani miracımıza vesile olmasını temenni ederek miraç kandilinizi tebrik eder, Alem-i İslam için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ederiz.

Tamamını Oku
Şubat 27

Hadis Hafızlığının Önemi

Efendimiz ﷺ şöyle buyurmuştur: “Allah bizden herhangi bir şeyi işiten ve işittiği gibi de tebliğ edip başkalarına aktaran kişinin yüzünü ak etsin.”

Tamamını Oku
Şubat 12

Üç Ayların Başlangıcı

Ramazan-ı Şerif'in müjdecisi olan üç aylara, Allah'ın ayı olarak isimlendirilen Receb-i Şerif'e bir kez daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Tamamını Oku
Şubat 1

Yeni Hadis Kitabı

Muhtasaru'l-Buhârî - 1 ve 2 kitaplarını erken bitiren talebelerimiz için dönem sonuna kadar ezberleyecekleri yeni bir hadis mecmuası hazırladık.

Tamamını Oku
Aralık 31

İlk Hadis Hafızımız

Derneğimiz bünyesinde faaliyet gösteren İmam Buhârî Medresesindeki talebelerimizden biri Muhtasaru’l-Buhârî ezberini tamamladı.

Tamamını Oku
Aralık 11

Cuma Hadisleri Yayında

Derneğimiz bünyesinde faaliyet gösteren İmam Buhârî Medresesindeki hadis hafızları, her hafta sizler için bir hadis-i şerif okuyor.

Tamamını Oku