Muhtasaru’l-Buhârî – 2 Bastırıyoruz

Hadis hafızlığı yapan talebelerimiz için özel olarak, ravi sırasına göre cüz sistemiyle hazırlamış olduğumuz Muhtasaru’l-Buhârî – 1 kitabımızı desteklerinizle bastırıp Türkiye’nin çeşitli vilayetlerindeki medrese talebelerine ücretsiz olarak göndermiştik. Şimdiye kadar fotokopi yoluyla çoğalttığımız aynı eserin 2. cildini talepleri rahatça karşılayabilmek ve daha kaliteli bir baskı elde etmek için matbaada bastırıyoruz.

1.000 adet olarak basılacak eserin maliyeti 15.000 liradır. Desteklerinizle basılacak bu eser, Türkiye’nin çeşitli vilayetlerinde hadis ezberlemekle meşgul olan talebelere ücretsiz olarak dağıtılacaktır.

Muhtasaru’l-Buhârî – 2 isimli eserimizde Buhârî’den seçilen 616 hadis-i şeriften bulunmaktadır. Kitabın ed-Dürerü’l-Müntesira isimli 2. bölümünde ise sair hadis-i şerif kitaplarından seçilen 527 hadis-i şerif bulunmaktadır. İçerisinde toplam 1143 hadis-i şerif bulunan eser, 10 sayfalık 20 cüzden müteşekkil 200 sayfadan oluşmaktadır.

Kitabın basılmasının ardından talepleri bu sayfa üzerinden oluşturabilirsiniz. Faaliyetlerimizden anında haberdar olmak için Telegram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Bağışlarınızla bu hizmeti destekleyebilir; Türkiye’deki hadis ezber faaliyetlerine destek olabilirsiniz.

One Comment

Bir cevap yazın