Meşihat

İlim öğrenmek, kadın-erkek her Müslümana farzdır.

Hadis-i Şerif

Meşîhat, Osmanlı’da dini meselelerin kontrol ve idare edildiği, Dünya’daki tüm Müslümanlar için nihai karar organı olan Şeyhülislamlık makamının resmi adıdır. Meşihat ismiyle 2020 yılında kurmuş olduğumuz web sitesi vasıtasıyla insanlardan gelen dini sorulara ehlisünnet inancı temelinde cevaplar vermeye gayret ediyoruz.

İçerisinde temel İslâmî ilimler ve tekâmül eğitiminin yanında fıkıh, hadis ve kelam dallarında ihtisas sahibi hoca efendilerin de bulunduğu on altı kişilik hoca kadromuzla gerek site üzerinden gerek Meşihat Whatsapp hattı üzerinden tarafımıza ulaşan soruları mümkün olan en kısa sürede cevaplıyoruz.

Meşihat, kuruluşunun üzerinden geçen iki ay gibi kısa bir süre içerisinde insanlardan gelen 400 farklı suale cevap vermiştir. Daha sonra aynı suallerin tekrarlanması ihtimaline binaen cevaplar internet sitesine yüklenmiş ve ümmetin istifadesine sunulmuştur. Şimdiye kadar bu sorular 1.500 farklı kişi tarafından 10.000i aşkın kez okunmuştur.

Siz de bu hizmetin büyütülmesi ve yabancı dillere çevrilmesine destekte bulunabilir ve ehlisünnet inancına uygun sahih bilgilerin daha çok insana ulaşmasına vesile olabilirsiniz.

Bir cevap yazın